Tsitrusviljade ja granaatõuna puuviljasalat

1
Tsitrusviljade ja granaatõuna puuviljasalat

See postitus võib sisaldada sidusettevõtte linke. Lugege minu täielikku avalikustamispoliitikat.

Lähtestage ja värskendage selle talvise puuviljasalatiga, mis on valmistatud mahlastest granaatõunaarillidest, greibidest ja apelsinidest.

Kas soovite pärast pühi lähtestada? See värskendav puuviljasalat apelsinide, greibi ja granaatõunaseemnetega on just see. Puuvilju leotatakse omas mahlas, luues värskendava magenta siirupi, mida soovite juua otse kausist. Seda on ülilihtne vaid kolme koostisosaga kokku visata ning see sobib suurepäraselt kiireks hommikusöögiks, firma brunchiks või kergeks ja tervislikuks magustoiduks.

Granaatõunad on täidetud helkivate rubiinpunaste seemnetega, mida nimetatakse arillideks, mis söömisel mahlast purskavad. Neil on hapukas ja magus maitse, mis sarnaneb tsitrusviljadega ning rikas C-vitamiini ja antioksüdantide poolest. Poest mahlase granaatõuna leidmiseks otsige seda, mis tundub oma suuruse kohta raske ja millel on plekkideta nahk. Kui te ei soovi granaatõuna tükeldamisega tegeleda, võite poest leida ka valmis pakendatud arille – vajate umbes 1¾ tassi.

Mida vajate

tsitrusviljade granaatõuna puuviljasalati koostisosad

Samm-sammulised juhised

Alusta granaatõunaga. Enne sisse lõikamist pane selga vana särk, millest sa ei hooli, sest mahla pritsib ja laigud ning põll üksi seda ei lõika. Alustades võrast, lõigake vilja sisse rist umbes poole peal.

granaatõunasse risti lõikamine

Hoidke granaatõuna kausi kohal, esikülg allapoole, ja lõigake see neljandikku. (Tehke seda plekikindlal pinnal.)

granaatõuna neljandikku lahti tõmmates

Pigistage iga veerand tugevalt kausi kohal, et seemned ja mahlad vabastaksid. Painutage iga veerand tagasi, et vabastada rohkem seemneid. Ärge muretsege kõigi seemnete väljatõmbamise pärast. Mida sa tõesti tahad, on mahl, nii et pigistage puuvilju uuesti, et mahl seemnetest vabaneks.

vabastades granaatõunaarillid kaussiSulle jääb see üle. Kausis on palju mahla ja seemneid ning osa valgest membraanist. Valige valgest membraanist välja kõik tükid, nii et järele jääb ainult seemned ja mahl.

granaatõunaarillid kausisApelsinide ja greibide jaoks lõigake iga puuvilja pealt ja alt ära viil, nii et need istuksid lõikelaual. Kasutage teravat nuga, liikuge viljade ümber, et eemaldada kogu nahk ja südamik.

greipfruudi naha ja sisemuse lõikamineTassides puuvilju ühes käes ja kausi kohal, lõigake segmendid ettevaatlikult membraanide vahelt välja. (Kindlasti lõigake ainult seni, kuni jõuate vilja keskpaigani!)

segmentide lõikamine apelsinist väljaPigistage ülejäänud membraanid tugevalt kausi kohale, et kogu mahl välja eralduks.

apelsinimahla pressimine apelsinist väljaMaitse puuviljasalatit ja lisa kuni 1 spl suhkrut, ainult vajadusel.

puuviljasalat kausis

Kata ja jahuta kuni serveerimiseks valmis. Serveeri puuviljasalatit kaussides, nii saab mahla koos puuviljadega lusikaga üles võtta.

Sulle võib ka meeldida

Talvine tsitrusviljade ja granaatõuna puuviljasalat

Lähtestage ja värskendage selle talvise puuviljasalatiga, mis on valmistatud mahlastest granaatõunaarillidest, greibidest ja apelsinidest.

Koostisained

 • 1 suur granaatõun (või 1¾ tassi granaatõunaarilli koos mahlaga)
 • 2 suured nabaapelsinid
 • 2 roosad greibid
 • 1 supilusikatäis suhkur, kui vaja

Juhised

 1. Asetage granaatõun pinnale, mis ei määri. Alustades võrast, lõigake vilja sisse rist umbes poole peal. Pange suur kauss kraanikaussi ja hoidke granaatõunakrooni pool all kausi kohal, jagage see neljandikku. Pigistage iga veerand tugevalt kausi kohal, et vabastada seemned ja mahl, seejärel painutage iga veerand tagasi, et vabastada rohkem seemneid. (Ärge muretsege kõigi seemnete väljatõmbamise pärast. Te tõesti tahate mahla, nii et pigistage granaatõuna uuesti välja, et vabastada mahl kõigist allesjäänud seemnetest, mis on veel puuvilja külge kinnitatud.) Korjake valgest membraanist välja kõik tükid, nii et kõik kaussi jäävad seemned ja mahl.
 2. Apelsinide ja greibide jaoks lõigake iga puuvilja pealt ja alt ära viil, nii et need istuksid lõikelaual. Kasutage teravat nuga, liikuge viljade ümber, et eemaldada kogu nahk ja südamik. Tassides puuvilju ühes käes ja kausi kohal, lõigake segmendid ettevaatlikult membraanide vahelt välja. (Kindlasti lõigake ainult nii kaua, kuni jõuate vilja keskele!) Suruge ülejäänud membraanid tugevalt kausi kohale, et kogu mahl välja eralduks. Maitse puuviljasalatit ja lisa kuni 1 spl suhkrut, ainult vajadusel. Kata ja jahuta kuni serveerimiseks valmis. Serveeri puuviljasalatit kaussides, et mahl saaks puuviljadega lusikaga kokku tõmmata.
 3. Märkus. Granaatõunamahl määrib puidust lõikelauad ja mõned tööpinnad. Ohutuse huvides võite granaatõunu lõigata ühekordselt kasutatavatele plastpoekottidele.
 4. Märkus: Toitumisalane teave ei sisalda supilusikatäit suhkrut.

Toitumisalane teave

Toiteallikaks Edamam

 • Portsjoni kohta (4 portsjonit)
 • Kalorid: 168
 • Rasv: 1 g
 • Küllastunud rasv: 0 g
 • Süsivesikud: 41 g
 • Suhkur: 28 g
 • Kiud: 7 g
 • Valk: 3 g
 • Naatrium: 4 mg
 • Kolesterool: 0 mg

See veebisait on kirjutatud ja loodud ainult informatiivsel eesmärgil. Ma ei ole sertifitseeritud toitumisspetsialist ja sellel saidil olevaid toitumisandmeid ei ole hinnanud ega heaks kiitnud toitumisspetsialist ega toidu- ja ravimiamet. Toitumisalast teavet pakutakse viisakusena ja seda ei tohiks tõlgendada garantiina. Andmed arvutatakse veebipõhise toitumiskalkulaatori Edamam.com kaudu. Kuigi annan endast parima, et pakkuda täpset toitumisalast teavet, tuleks neid arve pidada ainult hinnangulisteks. Erinevad tegurid, nagu ostetud tootetüübid või kaubamärgid, värskete toodete loomulikud kõikumised ja koostisainete töötlemise viis, muudavad iga retsepti tõhusat toitumisalast teavet. Lisaks annavad erinevad veebikalkulaatorid erinevaid tulemusi sõltuvalt nende enda toitumisalaste faktide allikatest ja algoritmidest. Antud retsepti kõige täpsema toitumisalase teabe saamiseks peaksite toitumisalase teabe arvutama retseptis kasutatud koostisosadega, kasutades eelistatud toitumiskalkulaatorit.

Gluteenivaba kohandatav märkus

Minu teadmiste kohaselt on kõik selles retseptis kasutatud koostisosad gluteenivabad või laialdaselt saadaval gluteenivabades versioonides. Paljudes toitudes on peidetud gluteeni; kui järgite gluteenivaba dieeti või valmistate süüa gluteeniallergiaga inimesele, lugege alati oma koostisainete etikette, et kontrollida, kas need on gluteenivabad.

Vaata rohkem retsepte:

sarnased postitused

Leave a Reply